Sepsa – Podniesienie Standardu Opieki w Polsce

CASE-STUDIESPUBLIC AFFAIRSHCP COOPERATION

9/16/20241 min czytać

W ramach projektu „Sepsa – Podniesienie Standardu Opieki w Polsce”, zorganizowaliśmy szereg ogólnopolskich wydarzeń, w tym ostatnie spotkanie Senackiej Komisji Zdrowia poświęcone sepsie. Celem przeprowadzonych działań było zwiększenie świadomości społecznej na temat sepsy oraz wprowadzenie zmian legislacyjnych, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji pacjentów.

Projekt „SEPSA” obejmował opracowywanie propozycji zmian legislacyjnych, które mają na celu poprawę standardów opieki nad pacjentami z sepsą. Wysyłaliśmy rekomendacje, listy i apele do kluczowych instytucji i parlamentarzystów, zwracając tym samym ich uwagę na problematykę sepsy w polskim systemie opieki zdrowotnej. Nasze działania obejmowały także spotkania i współpracę z doświadczonymi ekspertami w zakresie przeciwdziałania i walki z sepsą.

Współpraca z decydentami, instytucjami oraz stowarzyszeniami, takimi jak: Ministerstwo Zdrowia (MZ), Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych (KRDL), Główny Inspektorat Sanitarny (GIS), Rzecznik Praw Pacjenta (RPP), a także Stowarzyszenie „Pokonać Sepsę”, pozwoliła nam na skuteczne działania na rzecz poprawy opieki nad pacjentami. Ponadto, nawiązaliśmy międzynarodową współpracę z Global oraz European Sepsis Alliance, która umożliwiła nam wymianę cennych doświadczeń oraz wiedzy, a także dokonanie wspólnych działań na poziomie międzynarodowym.

W ramach projektu przygotowaliśmy i dystrybuowaliśmy również komunikaty i informacje prasowe, utrzymując stały kontakt z mediami. Prowadzenie kont w mediach społecznościowych pozwoliło nam na szerokie spektrum rozpowszechniania informacji o sepsie oraz prowadzonych działaniach.

Zadania agencji:

  • Opracowywanie propozycji zmian legislacyjnych

  • Organizacja ogólnopolskich wydarzeń, w tym Senackiej Komisji Zdrowia poświęconej sepsie

  • Wysyłka zaleceń i rekomendacji, listów i apeli, spotkania i współpraca z kluczowymi instytucjami i parlamentarzystami

  • Współpraca z doświadczonymi ekspertami w zakresie przeciwdziałania i walki z sepsą

  • Współpraca z decydentami, instytucjami oraz stowarzyszeniami, takimi jak: MZ, KRDL, GIS, RPP, NFZ, Stowarzyszenie „Pokonać Sepsę”

  • Międzynarodowa współpraca z Global oraz European Sepsis Alliance

  • Przygotowanie i dystrybucja komunikatów i informacji prasowych, stały kontakt z mediami

  • Prowadzenie kont w mediach społecznościowych

Dzięki naszym działaniom udało się zwrócić uwagę na problem sepsy i przyczynić się do poprawy standardów opieki nad pacjentami w Polsce.